phone(057) 725-16-06 mail sch3@kharkivosvita.net.ua   Як нас знайти  Карта сайту
menu

"ВЕСНЯНІ СПІВИ”

  У квітні 1999 року громадськість Харкова вирішила особливо відзначити 110-ту річницю з часу перебування Лесі Українки на Слобожанщині. Майже цілий рік відбувалися свята. А закінчувалася декада святом вулиці Лесі Українки. На подвір’ї Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Харківської міської ради Харківської області, що розташована на вулиці Лесі Українки, були посаджені дерева.

Надзвичайна подія відбулася 17 вересня 1999 року, коли на фасаді школи №3 була встановлена меморіальна дошка, на білому мармурі якої вирізьблено портрет вісімнадцятирічної Лесі Українки і її слова: «Я з утіхою згадую своє перебування у Харкові». З нагоди відкриття пам’ятної дошки у школі відбулося літературно-мистецьке свято, що зібрало учнів та їхніх батьків, представників влади, громадськість міста.  
  Саме тоді і був започаткований щорічний фестиваль «Весняні співи Лесі Українки на Харківщині». Його започаткували Управління освіти Харківської міської ради, Харківське відділення Всеукраїнської спілки краєзнавців та школа №3. З метою відродження духовної національної скарбниці, формування національної школи та свідомості у школі щорічно у квітні місяці проходить такий фестиваль. 
У школі створено літературно-пошуковий гурток «Джерело», керівник цього гуртка - учитель української мови та літератури Крівіч Інна Анатоліївна.  Гуртківцями налагоджений зв’язок з Київським музеєм Лесі Українки, Харківською обласною організацією Всеукраїнської спілки краєзнавців, історичним факультетом Харківського національного університету ім. В.Каразіна, відділом «Україніка» Харківської наукової бібліотеки ім. В.Короленка, Харківським міським товариством греків «Геліос».

Також створена кімната по вшануванню пам’яті видатної поетеси. Робота фестивалів освітлювалась в газетах «Слобода», «Слобідський край», «Панорама», були передачі по телебаченню і радіо, про перший фестиваль передавало Канадське міжнародне радіо.

Про четвертий, що відбувся у 2002 році, про його учасників та гостей розповідали у телепрограмі «Шкільне містечко». Про п’ятий фестиваль на всю Україну передавало Українське національне радіо.

В рамках фестивалів були показані літературно-музичні композиції «Я йду до вас, люди!», «Contra spem spero», уривки з драматичних творів Лесі Українки «Одержима», «В катакомбах», вистава за драмою-феєрією «Лісова пісня», також були показані вистави за п’єсами М.Старицького «За двома зайцями», Г.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», І.Котляревського «Наталка Полтавка» та М.Куліша «Мина Мазайло». Кожної весни двері школи №3 радо відчиняються для учасників і гостей фестивалю «Весняні співи» Лесі Українки на Харківщині»,бо вдячні українці ніколи не забудуть творчої спадщини славетної поетеси, тому що ця спадщина має «те, що не вмирає», - глибокий гуманізм, пристрасне утвердження всього прекрасного й високого в людині, заклик до боротьби за це прекрасне.

Кожної весни двері школи №3 радо відчиняються для учасників і гостей фестивалю «Весняні співи» Лесі Українки на Харківщині»,бо вдячні українці ніколи не забудуть творчої спадщини славетної поетеси, тому що ця спадщина має «те, що не вмирає», - глибокий гуманізм, пристрасне утвердження всього прекрасного й високого в людині, заклик до боротьби за це прекрасне.