Перші кроки освітнього округу «The way to Success»/« Шлях до успіху»  КЗ «ХСШ №3»

Освітній округ «The way to Success»/« Шлях до успіху» створений як добровільне об’єднання таких суб’єктів:

1. Харківський національний університет ім. В.М.Каразіна

2. Українсько-Британський коледж

3. Комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів №3 Харківської міської ради Харківської області».

4. Комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа І ступеню №33 Харківської міської ради Харківської області».

5. Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 124 Харківської міської ради».

      Опорним навчальним закладом  навчально-виховного об’єднання освітнього округу «The way to Success»/«Шлях до успіху» є комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів №3 Харківської міської ради Харківської області».

 

Засідання ради освітнього округу

Напрями профілізації навчання: іноземна філологія, поглиблене вивчення іноземних мов, забезпечення всебічного розвитку особистості.

Напрями співробітництва: взаємне співробітництво Сторін як Суб’єктів округу щодо створення єдиного освітнього простору та належних умов для забезпечення навчально-виховного процесу, реалізації поглибленого вивчення іноземних мов, допрофільної підготовки і профільного навчання, розвитку творчих здібностей, упровадження сучасних освітніх технологій.

З метою формування цілісного культурно-освітнього середовища навчання, виховання й розвитку юного покоління,  організації в  межах  адміністративно-територіальної  одиниці ефективної системи освіти, забезпечення рівного доступу дітей відповідного віку до якісної дошкільної, загальної середньої, позашкільної та вищої освіти незалежно від місця їх проживання, для реалізації поглибленого вивчення іноземних мов, допрофільної підготовки і профільного навчання, розвитку творчих здібностей, нахилів, обдарувань дітей, упровадження сучасних освітніх технологій, ефективного використання творчого потенціалу педагогічних працівників навчальних закладів, раціонального використання навчально-методичної, матеріально-технічної бази суб’єктів округу, її зміцнення та модернізації названі в преамбулі навчальні заклади і установи освіти створюють навчально-виховне об’єднання освітнього округу «The way to Success»/« Шлях до успіху»  для здійснення спільної діяльності в галузях:

а) дошкільної освіти;

б) загальної середньої освіти;

в) позашкільної освіти;

г) вищої освіти;

д) науково-методичної роботи.

 

Психолого-педагогічний консиліум вчителів КЗ «ХСШ №3» та КЗ «ХСШ №33»

Навчально-виховне об’єднання здійснює спільну діяльність на основі:

а) інтеграції та координації зусиль зі створення на визначеній території ефективної освітньої системи, здатної надавати якісні освітні послуги, передбачені законодавством України;

б) раціонального використання матеріально-технічної бази, фінансів і кадрів навчальних закладів та установ освіти;

в) створення єдиної системи виховної роботи;

г) концентрація та ефективне використання кадрових, інформаційних,  матеріальних,  фінансових ресурсів, спрямованих на  задоволення освітніх потреб учнів, створення додаткових можливостей для професійного зростання педагогів та запровадження сучасних освітніх технологій;

д) організація співпраці із суб'єктами округу, іншими навчальними закладами.

         Серед напрямків діяльності освітнього округу пріоритетними є такі:

-         підготовка дітей до вступу до КЗ «ХСШ № 33»;

-         організація та проведення іспитів Кембріджського синдикату всіх рівнів;

-         підготовка до складання іспитів Кембріджського синдикату;

-         проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов на базі Україно – Британського коледжу та ХНУ ім. В.Н.Каразіна;

-         організація та проведення семінарів – практикумів для вчителів;

-         участь у семінарах – практикумах видавництва «MC Millan»;

-         участь у зустрічах з авторами автентичних підручників;

-     залучення викладачів ХНУ ім. В.Н.Каразіна та Україно – Британського коледжу до проведення факультативних занять та курсів за вибором;

-        залучення викладачів ХНУ ім. В.Н.Каразіна до підготовки учнів до участі у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з базових навчальних дисциплін та конкурсі – захисті учнівських робіт МАН;

-         проведення «Дня відкритих дверей» у школах, Україно – Британському коледжі та ХНУ ім. В.Н.Каразіна;

-         проведення тижнів іноземної мови, літератури та культури;

-         організація учнівських груп підвищення рівня знань.

Це сприяє високим досягненням учнів:

- Якименко Данута, 11Г клас, ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови та в обласному етапі конкурсу – захисту учнівських робіт МАН у секції «Англійська мова»;

- Коровічева Анна, 10Б клас, ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови;

- Косогов Артем, 9Б клас, ІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.

На ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови учні школи посіли:

- І місце: Євменов Єгор, Малигіна Єлизавета, Семікін Максим, Якименко Данута, Сошенко Микита;

- ІІ місце: Нікуліна Анна, Косогов Артем, Коровічева Анна;

- ІІІ місце: Єлтишева Єлизавета, Радченко Олександр, Лукянова Катерина.

У районному етапі конкурсу – захисту учнівських робіт МАН маємо такі досягнення:

- секція «Англійська мова»: І місце – Якименко Данута; ІІ місце – Онуфрієнко Ірина, Гордієнко Оксана; ІІІ місце – Алімов Анатолій, Очкурова Ксенія;

- секція «Німецька мова»: Євменов Єгор - І місце.

Вагомими є й такі досягнення учнів:

-       Якименко Данута, Гогунська Вікторія - ІІ місце в ІІ етапі конкурсу «Англійська з задоволенням».

 

Для поглиблення знань учнів із базових дисциплін  у школі працюють: гурток «Знавці німецької мови» (Чепіга І.В.), англомовна лекторська група «Сторінками історії рідної школи» (керівник Рудич Є.В.), англомовна лекторська група «Добро пожаловать в Британию» (Кудрявцев  В.С.), літературна вітальня  «У світі німецької поезії» (керівник Чепіга І.В.), клуб юних науковців (керівник Калюжна Г.В.), наукове товариство «Еврика» (Мозгова О.В.).

Учні 10-11-х класів школи навчаються на факультеті довузівської підготовки ХНУ ім. В.Н.Каразіна.

Викладачі кафедр факультету іноземних мов ХНУ ім. В.Н.Каразіна проводять профорієнтаційну роботу: майбутніх абітурієнтів знайомлять з факультетами, спеціальностями; залучають до участі в конкурсах, олімпіадах з базових дисциплін, які проводяться в рамках Днів відкритих дверей вишу. Як результат – 21 випускник 2012 року стали студентами ХНУ ім. В.Н.Каразіна. 9 випускників навчаються в групах з викладанням предметів англійською мовою. 


У рамках обміну учнями та студентами та з метою надання можливості навчання учнів закладу за кордоном в англомовних країнах відбулася зустріч з консулом Нідерландів з питань культури Ван Хоореном.

На базі Українсько-Британського коледжу постійно працюють курси з підготовки до складання іспитів Кембриджського синдикату. Учні навчаються в різнорівневих групах з вивчення англійської мови. Після закінчення кожного з етапів складаються екзамени. Школярі отримали міжнародні сертифікати з англійської мови: STARTERS  – 15 учнів 2-х класів,  MOVERS – 36 учнів 4-х класів,   КЕТ – 25 учнів 6-7-х класів, РЕТ – 17-х учнів 8-9-х класів, FCE – 25 учнів 10-11-х класів. Це дає можливість випускникам 9-х та 11-х класів зараховувати сертифікати як державну підсумкову атестацію з англійської мови.

На базі Нюрнбергхаузу учні школи проходять тестування та отримують Дойчсертифікати відповідних рівнів, що підтверджує високий рівень підготовки з німецької мови. 

Упродовж останніх років на базі школи в період канікул працюють мовні пришкільні табори «Англійські канікули» для учнів Московського району та Харківської області з залученням волонтерів з США за напрямками:

·     Весела англійська;

·     Танці народів світу;

·     Китайська для початківців;

·     «Музикоманія».


Школа співпрацює з навчальними закладами міст Цинцинаті та Хілдерстоун. Щорічно учні проходять мовну  практику в Найтівіті скул Цинцинаті та Кент скул оф Інгліш, яка закінчується тестуванням щодо визначення рівня навчальних досягнень та отриманням сертифікатів. 

У місті Полтава вчителі школи спільно з Британською Радою в Україні за участю директора Кентської школи Енді Флейга та президента асоціації «Майбутнє англійської під час глобалізації», лауреата Пушкінської медалі  професора Абхаі Мауруа провели конференцію щодо впровадження передового педагогічного досвіду та викладання англійської мови як іноземної.

Вчителі школи Рудич Є.В., Бакуменко І.В. – методисти Британської Ради в Україні ведуть постійно діючий семінар-практикум «Ян льонез» для вчителів освітнього округу. 

У рамках декади іноземних мов проводяться традиційні Шекспірівські дні. Упродовж багатьох років старшокласники школи та актори театру російської драми ім. О.С.Пушкіна готують спектаклі англійською мовою, на які запрошуються учні та вчителі («Шекспірівські читання», «Король Лір», 12-та ніч», «Ромео та Джульєтта» за сприяння Заслуженого актора України Дербаса О.М.). Учні є активними учасниками вікторин, конкурсів, презентацій англійською та німецькою мовами.